Головна › МАТЕРIАЛИ › Прес-iнформ › 21

ЗАДЛЯ УТВЕРДЖЕННЯ ПРАВА

"Закон і обов'язок"№50 (2660) 2003р.

Сьогодні дуже багато говорять й пишуть про захист прав людини. Мабуть, тільки в Україні кількість правозахисних позначки 100. Цікаво було б дізнатися про їх діяльність адже 10 відзначався Всесвітній день прав людини.

C. МАКАРЕНКО, Донецька обл.

"Кожна людина, де б вона не перебувала, має право на визнання її правосуб'єктності", — зазначено у ст.6 Загальної декларації прав людини, що її було прийнято на третій сесії Генеральної Асамблеї ООН 10 жовтня 1948 року. Проголошено Декларацію як завдання виконання якого мають прагнути усі народи і всі держави, поважаючі і визнаючи права і свободи, забезпечуючи їх. Адже "всі люди народжуються вільними і рівними у своїх гідності і правах" (ст. 1). Цей відомий усім міжнародного значення документ передбачає виконання його кожним, оскільки люди "мають розум і совість повинні чинити стосовно один одного в дусі братства", - закликає його перша ж стаття. І, визнаючи це за правило для кожного, бо всі ми — члени суспільства, Декларація визначає відносини у спільнот "Кожна людина має обов'язки перед суспільством" (ст. 29).

"Ці істини об'єднують багатьох небайдужих людей для ствердження беззаперечного торжества права. І хоч основні права і свободи пересічної людини конституційно підтверджені майже у всіх цивілізованих країнах світу, все ж виникають деякі проблеми. Для відкритого й вільного обміну досвідом та накопиченою інформацією довгострокових спільних дій, спрямованих на розроблення стратегії' й тактики боротьби за права і свободи людини створюються правозахисні організації. Однією з них є Міжнародний комітет захисту прав людини. Ця громадська організація, створена 2001 року об'єднує громадян України, інших країн та осіб без громадянств для спільної реалізації основних завдань, спрямованих на захист конституційних, політичних, расових, релігійних та інших прав. В Україні під егідою Комітету об'єднано 1 млн. 157 тис. осіб. Центральний керівний орган — Правління — знаходиться в столиці України його голова — І. Данилов.

"Міжнародний комітет захисту прав людини бере участь у багатьох всесвітніх правових форумах і зустрічах. У взаємодії з органами виконавчої влади сприяє поліпшенню роботи виконавчих, законодавчих органів, громадських, релігійних організацій, благодійних фондів.

"Активна його освітньо-виховна та роз'яснювальна діяльність проблем Декларації прав людини. Це і робота з молоддю, соціально-реабілітаційні програми з військовослужбовцями запасу, малозахищеними верствами населення, багатодітними сім'ями, інвалідами.

"Чимало заходів і програм Комітету спрямовані на сприяння гуманізації умов тримання підлітків і дорослих у місцях позбавлення волі та поверненню суспільству правослухняних повноцінних громадян. Залучаються правозахисні організації при вирішені конфліктних питань і судових розглядів громадян, що потребують правової допомоги. Відкриваються громадські приймальні Комітету для безплатної юридичної консультації соціально незахищеним верствам населення. В обласних центрах діють підтримувані ним центри психологічної адаптації для осіб, що повернулися з пенітенціарних закладів, плідно співрацює Комітет з Синодом Української православної церкви у питаннях відкриття церковних приходів. Відвідуючи колонії, представники Комітету цікавляться їхніми потребами, надають безплатні юридичні консультації, деяку гуманітарну допомогу (література, взуття, одяг), коло їхніх інтересів є і майбутнє засуджених після звільнення. 
Україна,                                                 Тел./факс: +380 44 289-8359
01033, м.Київ                                        E-mail: committee@ukr.net
вул.Володимирська, 93, офіс 9.
Тепловизор Ремонт СТО