Головна › МАТЕРIАЛИ › Прес-iнформ › 11

Золотий перетин «Нашої епохи»

"Демократична Україна" №103 (22788) 17.12.2002

Виділені лапками слова у заголовку — назва унікального журналу, презентація якого притягнула багатьох передплатників цього елітного альманаху вже текстом запрошення: «Відкрийте його для себе. У виданні представлені найвеличніші світові духовні та інтелектуальні цінності. Автори публікацій - унікальні особистості — вчені, видатні діячі культури, мистецтва — висвітлюють явища, тенденції, події і факти... Ви можете внести й свій гідний вклад — відкрийте нову рубрику, ставайте новим автором...»

Для подальшого зміцнення інтелектуального потенціалу України, зазначали учасники презентації, дуже важливо, аби якнайшвидше до нашої свідомості дісталися багаті на корисну віддачу постулати щодо адекватного відношення на роботі й у побуті до найважливіших людських цінностей і, перш за все, надматеріального й матеріального, особливо у нашу епоху, коли вагомість інформації та інформованості все швидше переважає вартість навіть здавна традиційного мірила багатств — золота... І саме таким альманах «Наша епоха», з сторінками котрого ще до початку зустрічі встигли познайомитися учасники зібрання, стає і, запевняли у своїх виступах вони, обов'язково має стати. Про створення такого журналу ще 1934 року мріяла дружина великого Реріха — Олена, підкреслюючи, що подібний альманах «має вказувати напрямок думок в усіх галузях знань і мистецтва».

Вкрай актуальним, підкреслив у надрукованому в журналі слові привітання журналу Герой України академік Б. Є. Патон, Національна Академія наук, Українське товариство «Інтелект нації» вважають видання нового журналу який має зробити вагомий внесок у інтелектуальне та духовне становлення суспільства.

Випуск у світ міжнародного журналу «Наша епоха», сказав у розмові з нашим кореспондентом один з авторів ідеї і керівників проекту академік Української академії архітектури В. Ісак, головний інвестор програми ТМ «Висак» — це не соціальне або комерційне замовлення представників окремих кіл суспільства, а поклик епохи й вимоги часу якнайміцніше і найоперауивніше з'єднати інтелектуальне багатство країни, аби не залишити на узбіччі життя жодний талант, котрий зміцнює наші сили, примножує інтелект нації, втрата якого, за словами Наполеона Бонапарта, це «повна катастрофа».

Другий керівник проекту — Світлана Федорівна Алекс, генеральний директор Видавничого Дому «Епоха», зокрема, сказала: «Нам разом з шеф-редактором й автором концепції дизайну архітектором Ю. І. Пісковським було нелегко переконувати один одного, що такий багатоцільовий і вельми складний у творчому й технологічному планах проект можна швидко реалізувати.

Але все ж його виконали, переконавши не тільки себе, що колективна творчість і у даній ситуації — всеперемагаюча сила: у складі редакційної ради журналу, які супроводжували проект— національна Академія наук України (почесний голова редакційної ради академік Б. Є. Патон), Українське товариство «Інтелект нації», (президент — народний депутат України Л. М. Кравчук), Міжнародний комітет захисту прав людини (голова правління комітету генерал-полковник І.Данилов), у списках консультантів — «зірки» в галузі науки, мистецтва, журналістики тощо.

Для подальшого зміцнення інтелектуального потенціалу України саме цей журнал вкрай потрібен, що стало очевидним вже в ході його презентації: альманах «Наша епоха» притягує до себе як своєрідний магніт духовності, який, без сумніву, працюватиме тим результативніше, чим більше акумулюватиме творчої енергії інтелекту України. А його «лицарі духовності», як видно практично з кожної 150 сторінок альманаху, активно підключилися до поповнення інтелектуальної скарбниці держави. «Голос» величезного дзвону, зображеного на титулі журналу, закликає усіх нас: «не збиватися на манівці рутинної повсякденності, а об'єднувати творчий загал держави на найактивніше ефективне взаємоспілкування видатних особистостей на усіх рівнях — від робітника творчих майстерень майстрів мистецтв до посадовців найвищих рангів.

Олег ГУСЄВ, член Міжнародного комітету захисту прав людини 
Україна,                                                 Тел./факс: +380 44 289-8359
01033, м.Київ                                        E-mail: committee@ukr.net
вул.Володимирська, 93, офіс 9.
Тепловизор Ремонт СТО